tulede küsimus

tulede küsimus

PostitusPostitas asrol » 04 Nov 2008, 13:04

Kuna praegu on pime aeg, siis küsiks lisainfot. Missugused pirnid on mazda klapptuledel - originaal (mazda 323f). Tahaks panna 100W pirnid sisse ja küsiks kas genekas toidab nad ilusti ära koos udutuledega(ja kas ei hakka pesa sulatama) jne. Praegu on kaugtuled kui seasilmad. Kõik arvamused on teretulnud.
Pilt
Veebidisain, veebilahendused, programmeerimine. Täpsem info asub siin!
asrol
 
Postitusi: 50
Liitunud: 15 Juul 2008, 23:09

PostitusPostitas tomkulibin » 04 Nov 2008, 14:19

Originaalis on H4 pirn võimsusega 55/60W
100W?
Ära kõrbevad pirni klemmid ja ilmselt ka lüliti. Valmistaja pole nii suure ülekoormusega arvestanud. Genekas peaks asjaga hakkama saama.
Vastutulijatele ka mõtled nii võimsaid pirne paigutades? Kuis sulle endale meeldib kui kaks korda võimsam valguslaik vastutulijatelt pimestama hakkab?
Pigem asenda väsinud valgusti värske vastu ja timmi asi õigesse kohta valgustama.
PS udutuled on halva nähtavuse korral lubatud kasutada, mitte nii nagu enamusel kombeks igal võimalikul juhul hoolimata "LE"st ja kaasliiklejaist.
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8370
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

PostitusPostitas asrol » 04 Nov 2008, 14:47

kulibin kirjutas:Originaalis on H4 pirn võimsusega 55/60W
100W?
Ära kõrbevad pirni klemmid ja ilmselt ka lüliti. Valmistaja pole nii suure ülekoormusega arvestanud. Genekas peaks asjaga hakkama saama.
Vastutulijatele ka mõtled nii võimsaid pirne paigutades? Kuis sulle endale meeldib kui kaks korda võimsam valguslaik vastutulijatelt pimestama hakkab?
Pigem asenda väsinud valgusti värske vastu ja timmi asi õigesse kohta valgustama.
PS udutuled on halva nähtavuse korral lubatud kasutada, mitte nii nagu enamusel kombeks igal võimalikul juhul hoolimata "LE"st ja kaasliiklejaist.


Ega ma vastatulijatele kaugtuledega vastu ei sõida. Praegu on olukord lihtsalt hull, kaugtuled näitavad praktiliselt sama kaugele kui lähituled kuigi tuleb on paika reguleeritud. Lihtsalt tulede vihk jääb lühikeseks. Lähituledega on asi korras kuid ka kollased. Udutulesi kasutangi ainult halva nähtavusega ilmade puhul.
Pilt
Veebidisain, veebilahendused, programmeerimine. Täpsem info asub siin!
asrol
 
Postitusi: 50
Liitunud: 15 Juul 2008, 23:09

PostitusPostitas undu » 04 Nov 2008, 14:56

Hmm - tuled kollased, seega kas pirnid vanad v siis kõiksugused elektri ühendused oksüdeerunud. Mõõda pinget voltmeetriga töötava tule pirni klemmidel - 12V peaks ikka olema.
Kui ei ole, siis ei ole erilist abi ka 500W pirnidest, sest toidet neile ikka ei tule peale. Kontaktid vabalt valitud vahenditeda puhtaks ja uuele katsele.
Teineasi - mis seisus on tule klaas ja reflektor - kui klaas meeletult kriibitud ja/või reflektor must-roostes-vms - taaskord ei ole abi kui tahes võimsast pirnist.
see, kes palju räägib ei pruugi alati palju öelda
undu
 
Postitusi: 200
Liitunud: 04 Jaan 2007, 16:50
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Kaarel » 04 Nov 2008, 15:25

ma lahendasin endal tuled niimoodi, et vedasin tuledele uue korraliku kaabli ja panin releedega tööle
vanu juhtmeid kasutasin vaid releede juhtimiseks
Kasutaja avatar
Kaarel
 
Postitusi: 191
Liitunud: 01 Apr 2008, 12:36
Asukoht: tallinn

1990 Mazda 323F

PostitusPostitas mac » 04 Nov 2008, 15:56

Ma paigaldasin enda masinale ette need tuled:

http://ladu24.ee/img/products/376-1120M.jpg

Ja kasutan ka natukene kangemaid pirne: Philips Xtreme Power (Racing Performance) 12V 55/60W

Peab mainima, et klapptulede kohta näitab küll väga hästi :)
mac
 
Postitusi: 175
Liitunud: 21 Okt 2008, 08:41
Asukoht: Eesti

PostitusPostitas Anonymous » 04 Nov 2008, 20:30

Ja need tuled maksavad mingi 400.- + paar :wink:
Anonymous
 


PostitusPostitas hardstyler » 04 Nov 2008, 21:23

nende 100w h4 kohta niipalju, et ise olen neid kasutanud :oops: :oops:
minu ja vastutulijate arvates ei pimestanud rohkem, kui ennem olnud miskid "megaXenonBluevisionGigastyledSuperSunny" pirnid.Aga näitavad küll kuramuse hästi, võrreldes tavaliste pirnidega. :roll: :oops: . Juhtmed ega pistikud kannatada ei saanud. Arvan, et iga asi on ehitatud vägaväga suure varuga. See on minu arvamus, mitte soovitus kõike ettenähtut suurema ja võimsama vastu vahetama hakata.
Mind ennast häirivad ainult vastutulevad Xenonid. Olgu siis originaalis mõne kalli mesa või ise paigaldatud mingise suvalise e30 bemari ees, yhtemoodi pimestavad minu silmi. Tea kas valgus ei sobi või miks nii on ? Tavalised täistuled üldiselt ei sega mind.... :roll:
Kasutaja avatar
hardstyler
 
Postitusi: 775
Liitunud: 09 Mai 2007, 23:19
Asukoht: Tallinn/Pärnu Tel:58180677


Mine 323/MX-3/3/MX-5

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

cron