MX-3 kütuseprobleemid !

MX-3 kütuseprobleemid !

PostitusPostitas mantuke12 » 26 Juul 2008, 12:07

Oskab keegi öelda kui suur on mx3 küttekulu ja kas tühikäigu pöörded peavadki olema 1.2-1.4k vahel ?

Mul mx3 rüüpab kütet nagu tank, ometigi on sõidustiil rahulik, võib-olla isegi liiga rahulik.
http://mdisain.pri.ee/de-will/mx3tahho.jpg

Kui ma õigesti arvutanud olen, siis üks kriipsuvahe peak mx3-l olema 12.5 liitrit ja pole vist normaalne, et 40km sõitmiseks peaagu üks kriipsuvahe langeb ?

Ise seda tähele ei pannud aga tüdruk ajas eile ujumast tulles sellist juttu.

Alguses polnud auto küttekulu mulle mingi probleem, sai ikka siin/seal vajutatud ja vähe kiiremini sõidetud, nüüd kui auto ainult naisterahva käes ja tal kiirus vaevu 80-90 vahel püsib ja meeletult sujuv sõidustiil on, muutub küttekulu aina utoopsemaks.

Ehk mõni mx3-e omanik oskab öelda, kuidas küttekulu vähendada saaks.


Tervitades,
Martin
mantuke12
 


PostitusPostitas Anonymous » 26 Juul 2008, 16:19

Küünlad, filtrid millal vahetatud, kuidas minekuga lood on, kas on uimasemaks jäänud :?:
Anonymous
 


PostitusPostitas Mario » 26 Juul 2008, 16:33

sul oli vist 1.6?

eem.. igaljuhul meenutas sinu pilt mulle seda, kui mu autol mootor kees, siis oli ka tühikäik kuskil 1500rpm :D

aga tulles nüüd sinu mure juurde, siis kui minek on endine ja mootori töös muid häireid pole märganud, peale selle kõrge pöörde, siis ma panustaks veidike lambda-andurile. Sest tempi näitas ta sul normaalse peal.. Ma pakun, et aju arvab, et mootor külm ja söödab rohkem kütet ette :?

sest kui mootor ei aura ja õli ei kao, siis on viga kusagil anduris :?
If you can't fix it with a hammer... Then you've got an electrical problem!!
Kasutaja avatar
Mario
 
Postitusi: 6058
Liitunud: 29 Mär 2006, 17:37
Asukoht: Tartu-Jõgeva /55 608 255

PostitusPostitas sleepydog » 26 Juul 2008, 18:12

minul olid pöörded sama kõrgel, kui peale remonti oli temp andur saba andnud. näidik oli normaalne, aga samas vent töötas kogu aeg ja auto arvas, et mootor on kogu aeg külm ja esimese gaasipedaalipuudutusega soojast mootoriga tõmbas hetkeks hinge kinni ja siis liikus edasi uimaselt. küttekulu poolest sõitsin nagu ameerika muskliga :lol:
56 847 050 aitan võimalusel alati ;)
sleepydog
 
Postitusi: 160
Liitunud: 21 Mai 2008, 20:28
Asukoht: Saare mk Kaarma v Laheküla k

PostitusPostitas tomkulibin » 26 Juul 2008, 20:17

Ka õhuvõtu toru võiks üle vaadata.
Kasutaja avatar
tomkulibin
 
Postitusi: 8370
Liitunud: 28 Okt 2005, 20:42
Asukoht: Tallinn tel:53435757

PostitusPostitas mantuke12 » 27 Juul 2008, 09:41

Seda kas auto uimaseks läinud või mitte öelda ei oska, koguaeg sama olnud ja ühtegi teist mx3-e ega mazdat (323f etc.) proovinud ei ole.

Mootor on 1.8 (98kw)

Käiku tuleks vahetada muidugi tunde järgi aga milline oleks mx3-le kõige ökonoomsem käiguvahetuse piir ?

Oskab keegi öelda, kas Rakveres ka mazdaklubilisi on, kes auto üle vaadata viitsiksid?
Ise pole nii palju autodega tegelenud, et oskaks nüüd asjadele hinnangu anda ja vajadusel korrektselt vahetada.


Kõik abipakkumised teretulnud :)

Martin
mantuke12
 


PostitusPostitas villi » 27 Juul 2008, 10:39

Pane oma tel. nr. Aega leian, tulen kohale ja vaatan üle. Kui on mõni andur läbi, oskan öelda kus abi leiad. :wink:
Kasutaja avatar
villi
 
Postitusi: 281
Liitunud: 17 Okt 2007, 20:27
Asukoht: Lääne-Virumaa

PostitusPostitas mantuke12 » 27 Juul 2008, 14:05

villi kirjutas:Pane oma tel. nr. Aega leian, tulen kohale ja vaatan üle. Kui on mõni andur läbi, oskan öelda kus abi leiad. :wink:

Telefoni nr PM-iga postkasti topitud.

Täna üritan ise ka autole "lenksu" saada ja mõned kiiremad teha, ehk vajab lihtsalt rahulikust sõidust turgutust.
mantuke12
 


PostitusPostitas mantuke12 » 28 Juul 2008, 00:10

villi kirjutas:Pane oma tel. nr. Aega leian, tulen kohale ja vaatan üle. Kui on mõni andur läbi, oskan öelda kus abi leiad. :wink:

Saime siis kasutaja Villiga Vaala keskuse juures kokku ja näppis autot.. peale õhufiltri lahti tegemist ja uuesti sulgemist panime auto tööle ja pöörded langesid 500-700ni, kõik tundus okei.. noh peaegu okei.. peale pooletunnist koosviibimist sõitsime koju tagasi ja mis me avastasime, pöörded taas alla 1.4k ei langenud.

Eks lähipäevil viin auto diagnostikasse ja loodetavasti siis saab teada, mis viga on.


Sellegi poolest suured tänud kasutajale Villi !

Martin
mantuke12
 



Mine 323/MX-3/3/MX-5

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist

cron